Zvěřinová Kuchařka

Nejchutnější zvěřinové recepty na internetu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 3.33 (12 Hlasujících)

Z divokého prasete můžeme škvařit sádlo obdobně jako u domácího. Nejvhodnější jsou zasádlené kusy černé ulovené na podzim. Škvarky z divokého prasete jsou vynikající. Pozor ale na staré kusy černé a řijné kňoury. Tam nejprve na malém množství otestujeme, zdali bude sádlo jedlé. Pokud chceme především kvalitní sádlo, škvaříme zvlášť sádlo bez příměsí masa a krve. Na škvarky je zase lepší použít syrové sádlo s kousky masa. Méně hodnotné je sádlo z břišní dutiny (tzv. mikr). Škvaříme ho odděleně. Škvarky můžeme uchovat klasicky ve sklenicí. Doporučuji škvarky uložit do mikrotenového sáčku a nechat zmrazit. Po vyjmutí z mrazáku jsou jako čerstvé. Škvarky můžeme použít dle uvedených receptů, nebo je přidat do mletých mas. Škvarky s kousky masa jsou vynikající jíst samotné.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 3.56 (9 Hlasujících)

Syrové sádlo z divokého prasete nakrájíme na kousky a dáme na plech do trouby. Jenom mírně podlijeme vodou, aby se zpočátku sádlo nepřipalovalo  Zpočátku zapneme troubu na 200 st.C.  Když se sádlo začne škvařit, zmírníme teplotu na 110-120 st. Sádlo by se nemělo přepalovat. Sádlo na plechu nemusíme míchat.  Škvaříme pomalu a postupně lžící nebo sběračkou odebíráme sádlo a nalejváme do sklenic.
Když se sádlo přestane vyškvařovat, můžeme se věnovat škvarkům. Zapneme v troubě gril a škvarky ogrilujeme dočervena. V této fázi škvarky promícháváme a osolíme. Při tomto způsobu škvaření ušetříme čas a práci s mícháním v hrnci. Do trouby můžeme dát i více plechů se škvarky.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 3.40 (5 Hlasujících)

Dno hrnce s hladkým dnem ve kterém budeme sádlo škvařit mírně polijeme vodou. Syrové sádlo nakrájíme na kostičky asi 1x1cm, vložíme po částech do nádoby. Zpočátku ohříváme syrové sádlo na maximum, dokud se nezačne sádlo rozpouštět. Sádlo musíme stále míchat ode dna, aby se nepřipálilo. Jakmile se začne tvořit hladina sádla, sádlo přestane pěnit, snížíme teplotu.  Nádobu odstavíme z plotny, když škvarky začínají růžovět. Sádlo slijeme přes hustý kovový cedník a pokračujeme ve škvaření.

Variace:

-Syrové sádlo můžeme  mírně osolit a dát ho škvařit.

-Po vyškvaření škvarků do chladnoucí směsi přimícháme podle chuti sůl, pepř, kmín, česnek, bylinky.

-Pokud máme sádlo i s masem, tyto masové škvarky vybíráme jako první. Aby zůstaly křupavé, musíme je děrovanou naběračkou vyndat, jinak by ztvrdly. Potom všechny škvarky vybereme z horkého sádla a necháme je na cedníku okapat. Okapané škvarky vyklopíme na mísu a sádlo sběračkou proléváme sítkem.

-Pro lepší chuť škvarků přidáme před dokončením škvaření trochou mléka (panáka) a dál opékáme, tak dlouho, dokud se mléko nevypeče a škvarky nezískají krásnou zlatavě červenou barvu.

-Když se utvoří bledé škvarečky, přidáme k sádlu jablko, cibuli a všechno koření. Za stálého míchání necháme sádlo asi 10minut “probublat”. Škvarky dostanou mezitím zlatavou barvu. Pak sádlo slijeme přes cedník do připravené nádoby.                                                               Na 0,5 kg syrového sádla dáme 1 jablko, 1 cibule, 2 cm skořicové kůry, 1 hřebíček, 1 malý bobkový list, 2 zrnka nového koření, 6 zrnek pepře, 1/4 lžičky majoránky, žádnou sůl.
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 2.25 (8 Hlasujících)

0,5 kg syrového sádla, 2 ks chilli papričky, 1 ks větší cibule, 1/2 lžičky mleté pálivé papriky, 1/2 lžičky mletého pepře, 5 dl světlého 10 °piva , sůl.

Pivo nalijeme do hrnce a přivedeme k varu. Do vařícího piva opatrně přidáme sádlo nakrájené na kostičky a dále vše povaříme. Jakmile se pivo vyvaří a kostky sádla se začnou škvařit, zmírníme teplotu topného tělesa a pomalu sádlo škvaříme dozlatova.Zbylé sádlo slijeme, do hrnce se škvarky přidáme na jemno nasekanou, oloupanou cibuli, nasekané chilli papričky zbavené semínek a vše za stálého míchání orestujeme. Nakonec škvarky ochutíme pepřem, červenou paprikou, a osolíme.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 1.90 (5 Hlasujících)

1 kg škvarků, 2 cibule, 3 polévkové lžíce tatarky, 2 polévkové lžíce hořčice, sůl, pepř.

Škvarky, okurky, vajíčka a brambory dohromady semeleme. Cibuli oloupeme a nasekáme co nejjemněji dokážeme a a přidáme ke škvarkům. Poté ještě vmícháme tatarku, hořčici a škvarkovou pomazánku podle potřeby dochutíme solí a pepřem. Na chvíli ji odložíme aby se chuti spojily. Podáváme s libovolným pečivem, nejchutnější je ale s klasickým chlebem.

Lanškrounské dortíky - Vaše sladké nejen vánoční recepty.

Poslední komentáře

  • Jezevec s pikantní omáčkou

    Anče 10.02.2020 16:19
    Moooc pěkné, vychytané recepty!!! :-) :-) Máte prosím nějaké zkušenosti se škvařením jezevčího sádla?
     
  • Zvěřinový vývar z kostí

    Bakin 13.02.2017 07:15
    Tak každý nějak začínal. :roll: Hlavně nebreč, příště se ti to určitě povede uvařit. :-)
     
  • Zvěřinový vývar z kostí

    Bigmac 12.02.2017 14:16
    :-x takový hnus jsem ještě nejedl :-x

Copyright © 2016. Všechna práva vyhrazena. Určeno pouze pro osobní využití.